Historické slavnosti Jakuba Krčína - 19. července 2014

Historické slavnosti začínají průvodem slavného rybníkáře Jakuba Krčína, rožmberského vladaře Petra Voka a jejich doprovodu městem na Masarykovo náměstí. Každým rokem se náměstí promění ve středověké tržiště.

Na Masarykově zní renesanční a gotická hudba, postavy v historických kostýmech předvedvádějí své tance. Při šermířských soubojích kříží meče a další středověké zbraně Páni z Hradce a Bratři z Růže. Celodenní program bývá opradu bohatý a opět se můžete těšit.

Druhá scéna se odehrává v zámeckém parku a je vždy určena dětem, které tu mohou prožít Den v renesanci. Šermířskou školu, boje s hadrovými bijáky, střelbu z kuše, stánky s řemesly i středověké písně a tance. K ochutnání a koupi jsou ten den ve městě u Světa různé dobroty, možná dokonce z Krčínovy či Vokovy kuchyně.

Srdečně Vás zveme do našich ubytoven v Třeboni, ve kterých najdete opravdu levné ubytování v průběhu historických slavností. Ubytování je od náměstí vzdálené 100 m, přesto zde budete mít klid a pohodu.

 

 

ubytování Třeboňvolný časfotogalerieRezervace
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím