Dovolená v Čechách - pro rodiny s dětmi a cyklisty

Právě teď je nejvyšší čas naplánovat si letní dovolenou v Čechách. Hledáte místo, kam vyrazit, kde si odpočinete a přitom Vás tahle dovolená vyjde levno? Přijeďte na Třeboňsko na kola a turistiku - kola si tu můžete zapůjčit a ubytování v Třeboni najdete v našich ubytovnách při střední škole rybářské.

Naše ubytování mají v Třeboni již několikaletou tradici. V letních měsících červenec - srpen u nás najdete nejlevnějí ubytování s komfortem, který se rovná některým z Třeboňských penzionů! Ubytování je ideální pro party přátel, několik rodin nebo rodiny s dětmi.dovolená v Čechách - ubytování Třeboň

Pokoje jsme v průběhu posledních roků modernizovali tak, aby vyhovovali studentům a samozřejmě i turistům v letních měsících. Vybírat si můžete z dvou i vícelůžkových pokojů, které mají vlastní sociální zařízení.
Více informací najdete v podrobném popisu o ubytování >>

 

Letní a levná dovolená v Třeboni prostě frčí

Krajina Jihočeského kraje je známá řadou rybníků a malebných vesnic, historických památek a přírodních zajímavostí. A především čistou přírodou a ovzduším.

Přímo v Třeboni můžete spoustu zajímavých míst, výstav, muzeí a památek:

 • Schwarzenberská hrobka, Pivovar Regent, Kostel sv. Jiljí
 • zámek v Třeboni, historické centrum, Radniční věž
 • Akvarium Krčínův dům, Muzea historie nebo přírody v centru Třeboně
 • Loutkové divadlo v Třeboni
 • Sbírka vodních mokřadních rostlin
 • a další památky v okolí -  Stáž nad Nežátkou a zámeček Emy Destinové, Lovecká zámeček Jemčina...

Mezi nejznámější města se zajímavou histrií můžete navštívit Český Krumlov, Tábor, Jindřichův Hradec nebo České Budějovice - všechna v dojezdové vzdálenosti na kole či autem. Najdete zde spoustu zámků, hradů a historických staveb, které stojí za to navštívit - Hluboká nad Vltavou, klášter ve Zlaté Koruně, Český Krumlov, Červená Lhota, Jindřichův Hradec, Nové Hrady a další.

Na recepci našeho ubytování Vám rádi poradíme, zeptejte se nás. Zapůjčíme Vám i mapu a letáčky se zajímavostmi v okolí.

 

Když si chcete v Třeboni odpočinout

V Třeboni se nacházejí dvoje lázně - Aurora a Bertiny lázně. Najdete je v docházkové vzdálenosti od našeho ubytování 200 - 700 m. Oboje lázně nabízejí odpolední procedury pro turisty, kterých můžete využít vždy od čtvrtka do soboty mezi 16.00 a 20.00 hodinou. Vybírat můžete ze široké nabídky koupelí a masáží.

Na Třeboňsko jedině s kolem

Na Třeboňsku najdete desítky cyklostezek, které zde protínají malebnou krajinu tak, že kamkoliv se vydáte, vždy se na některou z nich napojíte. Několik z nich jsme pro Vás připravili >>

V našem ubytování v Třeboni si kola můžete zapůjčit i bezpečně uschovat.

 

Kam si zajít v Třeboni na dobrou rybu?

Restaurace Adéla v Bertiných lázních

V centru města můžete navštívit stylovou resturaci přímo v Bertiných lázních, kde Vám připraví nejen Třeboňskou rybu.

Restaurace Šupina a Šupinka

V tradičním městě rybářů, v Třeboni, najdete nejednu restauraci, která nabízí nejrůznější rybí speciality. K nejznámějším rybím restauracím v centru Třeboně patří restaurace Šupina, na jejímž menu najdete především lákavé pokrmy z čerstvých sladkovodních ryb.

Telefonická rezervace: +420 384 721 149Dovolená v Třeboni vodáky

Restaurace Dvorce u Třeboně

I zde se můžete zastavit na dobrou rybku z Třeboňských rybníků. Když se vydáte na cyklovýlet třeba okolo rybníka Svět, narazíte na odbočku k této skvělé výletní restauraci.

 

Dovolená v Třeboni vodáky

Celé Třeboňsko je protkáno řekami Nežárkou a Lužnicí, přístupné i méně zdatným vodákům. Tradiční jsou akce otevírání a uzamykání řeky Lužnice. Podél řek najdete vodácké základny, půjčovny lodí a kánoií. Třeba i na jeden den si můžete vyzkoušet jízdu to těchto klidnějších řekách. Nejobvyklejším nástupním místem na Lužnici je Suchdol nad Lužnicí, kde najdete zmiňovanou vodáckou základnu.

 

Ubytování nabízí perfektní sportovní zázemí

Zahrát si můžete volejbal nebo tenis, k dispozici je hřiště s umělým povrchem. Hřiště se nachází u ubytovny v ulici Táboritská. V případě špatného počasí můžete využít vybavenou posilovnu, kterou zase najdete v ubytovně v centru města. Dále můžete si můžete využít squashové hřiště, tělocvičnu nebo horolezeckou stěnu.

 • internetové připojení WiFi v ceně pobytu, v obou budovách (Táboritská i Husova)
 • uložení kol na noc v hale v přízemí,
 • zapůjčení kol,
 • zapůjčení míčů a dalšího sportovního nářadí,
 • pronájem víceúčelového hřiště s umělým povrchem,
 • zapůjčení volejbalového a tenisového hřiště,
 • zapůjčení tenisových raket a míčů,

Vydejte se k nám na Třeboňsko, nudit se tu opravdu nebudete. Ubytování v Třeboni najdete v našich turistických ubytovnách, které se svým komfortem a novým vybavením směle řadí mezi lepší ubytování, téměř penzionového typu.

 

 

ubytování Třeboňvolný časfotogalerieRezervace
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím