ubytování Třeboň

Tipy na výlety v Třeboni, na Třeboňsku a okolí

 

 

 

Zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek je otevřený celoročně, i v zimních měsících. Prohlédnout si můžete celkem 5 prohlídkových tras. Zámek Hluboká najdete 30 km od ubytování.

 

Tereziino (Terčino) údolí - Nové Hrady

Tereziino, zvané též Terčino, popř. Terezčino, údolí je anglický lesopark, ležící asi 30 km jihozápadně od Třeboně. Doporučujeme jako výlet autem či na kolech.

 

Lovecký zámeček Jemčina

Lovecký zámeček Jemčina se nachází ve vesnici Jemčina, části obce Hatín, nedaleko Novosedel nad Nežárkou. Je ideálním tipem na výlet na kolech, od ubytování je Jemčina vzdálená 19 km.

 

Zámek Stráž nad Nežárkou

Zámek se nachází v malém městečku Stáž nad Nežárku, na půli cesty mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem. Od ubytování se nachází zhruba 20 km po silnici.

 

Červená Lhota

Zámeček obklopený rybníkem, po kterém jsou atraktivní projížďky.

 

Český Krumlov

Nejkrásnější historické centrum v Čechách, zapsané na seznam UNESCO, skrývá řadu cenných pamětihodností: radnice z let 1727– 1730, barokní Samsonova kašna, Černá věž, katedrála sv. Mikuláše, dominikánský klášter, klášterní kostel Obětování Panny Marie, Rabenštejnská věž, gotické, renesanční a zejména barokní měšťanské domy.

 

Jindřichův Hradec

Zde najdete hrad ze 13. století, Krýzovy jesličky - technický betlém, nebo úzkokolejku.

 

Černá věž - dominanta Českých Budějovic

Černá věž vedle náměstí Přemysla Otakara II. je dominantou města, dnes je věž, která je vysoká 72 m, oblíbenou atrakcí pro veřejnost a poskytuje krásný výhled na město a blízké okolí. V interieru věže je umístěno 6 zvonů, z nichž největší je Bummerin, vážící 3,5 tuny.

 

Státní hrad Landštejn

Byl budován od počátku 13. století, a je proto jedním z nejstarších kamenných hradů v Čechách. Po úderu blesku a následném požáru v roce 1771 chátral. Dnes je veřejnosti přístupný včetně jedné z věží, jejíž vrchol skýtá daleký rozhled.

 

Státní hrad Nové Hrady

Gotický hrad byl písemně zmiňován již roku 1279, vlastnilo ho mnoho významných šlechtických rodů, pánů z Hradů, pánů z Landštejna, pánů z Rožmberka, Švamberků a Buquoyů. V okolí hradu se nalézá malebné Terčino údolí, obohacené vzácnými dřevinami, umělým vodopádem a dekorativními stavbami.
Před hradem najdete funkční kovárnu, kterou můžete navštívit a zažít skvělou podívanou.

 

 

 

 

Technické památky jižní Čechy - Třeboňsko

Bechyňský most - Železobetonový most,  těsně před vstupem do Bechyně.

Bezdrev - druhý největší rybník v jižních Čechách u Hluboké nad Vltavou.

Buškův hamr - nachází se 1 km jihozápadně od Trhových Svinů, jde o funkční technickou památkou.

nádrž Dehtář - 15 km západně od Českých Budějovic,  patří mezi 10 největších rybníků v ČR.

rybník Dvořiště - 10 km severozápadně od Třeboně, čtvrtý největší rybník jižních Čech.

Hněvkovická přehrada - 4 km jihovýchodně od Týna nad Vltavou, víceúčelové vodní dílo vybudováno v souvislosti s výstavbou Jaderné elektrárny Temelín.

Horusický rybník - 3 km jihozápadně od Veselí nad Lužnicí, třetí největší rybník v jižních Čechách.

Koněspřežka - první a nejdelší koněspřežní železnice na evropském kontinentě, vedoucí z Českých Budějovic do rakouského Lince.

Křižíkova dráha - trať dlouhou 24 km, elektrická dráha, která spojila Tábor s Bechyní.

Nová řeka - umělý kanál spojující Lužnici s Nežárkou, od Jindřichova Hradce v prostoru mezi Třeboní a Stráží nad Nežárkou slouží k regulaci přítoku vody z Lužnice do rybníka Rožmberka.

Orty Hosín - v sousedství Hosína u Českých Budějovic, jedinečná technická památka, pozůstatky po podpovrchové těžbě kaolinického písku.

památník Trocnov - rodiště Jana Žižky, areál se nachází uprostřed lesů poblíž vsi Trocnova asi 18 km od penzionu Evropa.

rybník Rožmberk - největší jihočeský a také český rybník, nachází se 6 km severně od Třeboně.

Staňkovský rybník - nedaleko Chlumu u Třeboně, hráz 14 m vysoká a 160 m dlouhá.

rybník Svět - přímo v Třeboni, 500 m od našeho penzionu, svou rozlohou 201,5 ha se řadí na desáté místo mezi českými rybníky. Kolem rybníka vede naučná stezka Cesta kolem Světa.

úzkokolejná železnice - jediná jihočeská úzkokolejná trať, spojuje Obrataň, Jindřichův Hradec a Novou Bystřici.

Věčné místo - v lese vlevo od silnice z Lišova do Českých Budějovic leží v bývalém lomu na rulovém podkladě jeden ze sedmi základních bodů výškového měření v bývalém Rakousku-Uhersku.

Velký Tisý - rozlohou pátý největší rybník jižních Čech, leží 10 km severoseverozápadně od Třeboně.

Zlatá stoka - druhý z umělých vodních toků na Třeboňsku, sloužící k napájení soustavy velkých rybníků na Třeboňsku (Opatovický, Svět, Káňov, Velký Tisý, Koclířov, Dvořiště, Záblatský, Bošilecký, Švarcenberk a Horusický) vybudoval v letech 1506 - 1520 známý rožmberský rybníkář Štěpánek Netolický.

 

     

Chcete navštívit a poznat tyto zajímavosti? Vydejte se k nám na Třeboňsko, nudit se tu opravdu nebudete. Ubytování Třeboň najdete v našich turistických ubytovnách, které se svým komfortem a novým vybavením směle řadí mezi lepší ubytování.

 

Kontakty - rezervace

 

 

REZERVACE UBYTOVÁNÍ ONLINE