ubytování Třeboň

RYBAŘENÍ NA TŘEBOŇSKU

 

K rekreačnímu rybaření na Třeboňsku jsou určeny tyto rybníky:

Staňkovský,

Hejtman,

Nový Kanclíř,

Podtrubí pod Ponědražským rybníkem

a Táborský (Knížecí).

 

 

Sportovní rybolov na rybnících Rybářství Třeboň

Společnost Rybářství Třeboň již řadu let nabízí nejen příznivcům Petrova cechu, ale i ostatním návštěvníkům Třeboňska a Táborska, lov ryb na udici (sportovní rybolov) na vybraných rybnících.

K tomuto lovu potřebuje zájemce především chuť si zachytat ryby. Hlavní výhodou je, že zájemce nemusí být nikde organizován a vlastnit rybářský lístek, ale potřebuje pouze „pověření k lovu ryb na udici“, jež spolu s dalšími formalitami vyřídí přímo na místě nebo u prodejců pověření k lovu. Tento jednoduchý způsob vyřízení potřebných formalit je označován pojmem „Rekreační rybaření“.

Pro každý rybník platí jiná pravidla provozování rekreačního rybaření. Rozdíly se týkají zejména prodeje pověření, pravidel lovu, způsobu nakládání s úlovky. Na některých prodejních místech zájemci mohou získat radu, zakoupit si návnady, případně zapůjčit si rybářské potřeby.

Rekreační rybaření na rybnících je průlomem do starých zvyklostí rybářů nejenom na Třeboňsku a Táborsku. Nejčastějšími úlovky na třeboňských rybnících jsou vyhlášení třeboňští kapři. Nutno připomenout, že Třeboňský kapr je mezinárodně chráněné označení původu. Dále je možné ulovit amury, štiky, candáty, sumce, cejny, plotice, líny, okouny, perlíny a v poslední době i boleny.

 

 

Kde si můžete zakoupit povolenku?


Zobrazit místo Prodej pověření k lovu ryb na větší mapě

 

Více informací najdete také na www.trebon.rybarstvi.cz/cenik-povolenky-rabareni

Seznam prodejdích míst najdete zde: www.trebon.rybarstvi.cz/seznam-prodejnich-mist-povoleni-k-lovu

Kontakty - rezervace

 

 

REZERVACE UBYTOVÁNÍ ONLINE